• 511 - A Collector's Choice: Zilver, juwelen, horloges, klokken, aziatica, porselein, aardewerk, meubels & sculpturen

    Veiling: Maandag 18 november 2019, 13 uur
    Kijkdagen: Vrijdag 15 t/m zondag 17 november, van 10 tot 17 uur

    Deze veiling is tot stand gekomen door een aantal voorname collecties, aangevuld met losse inzendingen van particuliere verzamelaars, waardoor de catalogus een prachtig aanbod biedt voor elke collectioneur.

    De catalogus gaat van start met een uitgebreide collectie zilveren objecten, variërend van een paar zilveren sauskommen door Isacq Samuel Busard uit 1735 (taxatie lot 10 € 8.000 - 12.000) tot een paar vroeg 20ste eeuw zilveren kandelaren door Georg Jensen (taxatie lot 5 € 5.000 - 8.000).

    Opvallend is het grote aantal juwelen dat is opgenomen in deze veiling, waarvan vele gezet met diamant, zoals de zeldzame platina en gele diamanten ring door Tiffany & Co (taxatie lot 58 € 10.000 - 15.000). Voor de verzamelaar van losse edelstenen is een collectie van 31 saffieren en spinellen opgenomen.
    Ook de heren kunnen hun hart ophalen aan de bijzondere horloges, waarvan het 18 karaat gouden Patek Philippe Gondolo polshorloge meteen in het oog springt (taxatie lot 127 € 10.000 - 20.000). Naast diverse Patek Philippe horloges, zijn ook merken als Rolex, Cartier, Van Cleef & Arpels, Bucherer, Jaeger-LeCoultre en Chopard vertegenwoordigd.

    De catalogus leidt u verder via een collectie klokken, afkomstig van de 18e tot 20ste eeuw, naar een arsenaal aan internationale meubels. Absoluut museaal te noemen, is het vroeg 18e eeuwse Louis XIV Mazarin bureau, ingelegd met walnoot-, olijven- en vruchtenhout (taxatie lot 201 € 10.000 - 15.000), daarnaast vindt u vele meubels van later datum met verguld beslag, lakwerk, parqueterie en marqueterie, alsook in Boulle-stijl.

    Onder het porselein treft u prachtige uitgebreide serviezen van Europese makelij tot het internationaal zeer gezochte Chinese porselein. Naast de grote aantallen blauwwit porselein, is ook het ‘famille rose’ en ‘famille verte’ goed vertegenwoordigd, waarbij het verfijnde ‘fishermen’ bord u zeker op zal vallen (taxatie lot 321 € 4.500 - 5.500).

    Voor de liefhebber van Aziatische verzamelobjecten is een uitgebreid katern van netsuke, snuifflesjes, jade, meubels, lakwerk en schilderingen. De veiling wordt afgesloten met etnografica, waarbij het laatste lot een zeldzame houten Adu Zatua voorouderfiguur uit Zuid-Nias betreft (taxatie lot 455 € 4.000 - 6.000).

    Wij hopen u te mogen verwelkomen op de kijkdagen en veiling!

    Wij attenderen u
    hier graag op de verschillende mogelijkheden van deelname aan de veiling, ook indien u niet aanwezig kunt zijn.